Skoči na glavno vsebino

Učenci 3. a in 3. c so predzadnjo uro Knjižnično informacijskih znanj (KIZ-a) preživeli v šolski knjižnici.

Ob mednarodnem dnevu otroških knjig, ki je hkrati  tudi rojstni dan danskega pravljičarja Hansa Christiana  Andresena, so bila razstavljena njegova dela, ki jih imamo v šolski knjižnici. Tretješolci so prisluhnili poslanici ob 2. aprilu, ki je letos prispela iz Rusije.

Na mednarodni dan otroških knjig  se tudi uradno zaključi branje za bralno značko v posameznem šolskem letu. Kot motivacijo za nadaljnje branje jim je knjižničarka prebrala zgodbo o Albertu Einsteinu z naslovom Na žarku svetlobe. na žarku svetlobe Predstavila pa jim je še letošnje knjižne novosti za starostno stopnjo cicibani.

Odzivi učencev so bili različni. Najbolj vneti bralci so še isti dan že v času izposoje prišli po knjižne novosti.